Cumartesi, 20 Ağustos, 2022
_ Anasayfa Haberler Teknoloji haberleri PES ARTIK

PES ARTIK

Uzay ve dünyamız hakkında bilgilerimiz her ne kadar sınırlı da olsa yine de az çok hakkında konuşacak kadar ilgimiz ve alakamız vardır. Fakat son yapılan araştırmalara göre Ruslar, bütün bu bildiklerimizi unutmamıza sebep olacağa benziyor.

VsTIOM tarafından yapılan ve Rusya çapında 1600 kişinin katılım gösterdiği anketin sonuçları bir hayli şaşırtıcı: Katılımcıların yüzde 32'lik bir bölümü güneşin dünyanın etrafında döndüğünü zannediyor.

Rus eğitim sistemine bir başka darbe de ankete katılanların yüzde 29'unun, ilk insanların "Raquel Welch" gibi hayvan derisinden yapılma bikinilerle dolaştığını ve güneş sisteminin merkezinin kontrolünü ele almak için dinozorlarla savaştığına inanıyor olması. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi yüzde 55'lik bir kısımsa, dünyamızda bulunan bütün radyoaktivite'nin insan üretimi olduğunu iddia ediyor olması.

Anket sırasındaki soruların gayet açık ve net olduğunu belirten konuşmacı "Olga Kamenchuk", aynı zamanda Rusya'daki eğitim sisteminin ne kadar sorunlu olduğuna değindi. Yapılan anketin sonuçları açıkça gösteriyor ki Rusya, eğitim konusunda, kısa zamanda büyük atılımlar yapmalı